Založil požár s miliardovou škodou. Muž od soudu nyní odešel se sedmi lety vězení

Muž, který loni v lednu založil požár skladovacích hal v Mladé Boleslavi, byl odsouzen k sedmi letům vězení. Trest je souhrnný i za předcházející trestnou činnost, informovala Česká televize. Podle obžaloby muž způsobil škodu 1,2 miliardy korun. Případem se tento týden zabýval Krajský soud v Praze. Odsouzený i žalobce se vzdali práva na odvolání, trest je tak pravomocný.

Oheň zasáhl průmyslové prostory v mladoboleslavské části Čejetičky koncem loňského ledna. Hasiči požár zlikvidovali zhruba po 17 hodinách, nikdo nebyl zraněn. Plameny nejvíc poničily dvě výrobní a skladovací haly firmy Grupo Antolin Turnov, která vyrábí interiérové díly pro automobilový průmysl a je dodavatelem Škoda Auto. Nedostatek dílů ovlivnil výrobu automobilky.

Ze založení požáru byl loni v listopadu obviněn tehdy 35letý muž z Českolipska. Podle policie způsobil škodu téměř za tři miliardy. Při vyšetřování nakonec kriminalisté částku snížili. „Více než deseti společnostem a dále zaměstnancům byla způsobena celková škoda přesahující 1,2 miliardy korun,“ řekl státní zástupce.